//
jūs skaitote...
Apžvalgos, marketingas, rinkodara, TV

YouTube žudo TV žvaigždę: kodėl interneto video tampa privalomu marketingo įrankiu

“Video killed a radio star“, dainavo The Buggles. Nu nenužudė televizija radijo. Tik “pastatė į vietą“. Panašus likimas dabar laukia pačios TV. Marketingo specialistai prognozuoja 2012-ieji taps trumpų multimedijos priemonių kaip video ar mobilioji fotografija sprogimo metais.

Marketingas atranda socialinę mediją. Net ir Lietuvoje ne vienos komunikacijos agentūros atstovai giriasi, jog pinigai, cituoju, “už Facebook paskyrų valdymą“ sudaro didelę dalį pajamų. O socialinė medija taps neįsivaizduojama be video. Kodėl? Business2community.com komentuoja taip:

1. Video turinio daugėja, jis tampa vis populiaresnis

Nuo 2011 metų į YouTube yra įkeliama vis daugiau video failų (48 val. video medžiagos per minutę). Per metus buvo pažiūrėta per bilijoną (1 000 000 000 000) video klipų. 71% suaugusiųjų naudojasi video dalinimosi svetainėmis, tokiomis kaip YouTube, o video dalinimasis nuo 2006 –ųjų padidėjo 38%.

2. Video aktualūs ir vadovams

Video yra aktualūs ne tik galutiniams pirkėjams, bet ir B2B komunikacijoje.

Paprastai tariant, ir įmonių vadovai žiūri video. Aukštas pareigas užmimantys vadovai žiūri video, kad galėtų priimti pirkimo sprendimus. 65% vadovų pažiūrėję video apsilanko pardavėjų internetiniuose puslapiuose. Taip pat, skelbiama, kad 83% vadovų žiūri daugiau video, nei prieš metus. 75% vadovų kas savaitę žiūri video susijusius su darbu.

3. Video yra svarbūs pritraukiant potencialius vartotojus

Talpinti video internetinėje svetainėje yra geras būdas pritraukti vartotojus. Tuomet jie čia praleidžia daugiau laiko (kai kuriais vertinimais – jei interneto svetainė turi video, čia naršoma vidutiniškai bent 2 minutėmis ilgiau), taip pat, tokie puslapiai pritraukia daugiau vartotojų ir yra lengviau randami paieškos sistemų. Galimybė patekti į pirmąjį Google paieškos rezultatų puslapį gali padidėti iki 53 kartų (!).

4. Video „žudo“ TV žvaigždes

The Bright Roll apklausos duomenimis, 65% marketingo specialistų planuoja perkelti dalį reklamos biudžeto iš TV į online video. Manoma, kad online ir mobilusis video sulauks daugiausiai investuotojų šiais ir kitais metais. Reklamuotojai planuoja investuoti daugiau į online video, nei į TV.

Geras online video reklamavimo pavyzdys yra „Old Spice“  „The Man Your Man Can Smell Like“ reklamos kampanija. Ši reklama sulaukė 5.9 milijonų peržiūrų jau per pirmasias 24 valandas. Daugiau nei 1,4 milijardo peržiūrų per šešis mėnesius. Pardavimai išaugo 107% per šešis mėnesius.

O kas iš to Lietuvai?

Daug kas. Rimti dėdės ir tetos iš Facebook’o prieš keletą metų juokėsi. Bankų komunikatoriai tvirtino, neva jiems “nesolidu“ turėti savo paskyrą ten. Nieko. Pasikeitė reikalai. Keisis ir čia: jei JAV 80 % internautų žiūri video, tai Lietuvoje kol kas dvigubai mažiau. Štai ir potencialas augti. O smartphone’izacija bei spartus internetas tam sąlygas kuria. Belieka kurti patį lietuvišką video turinį.

Reklama

Komentarai

One thought on “YouTube žudo TV žvaigždę: kodėl interneto video tampa privalomu marketingo įrankiu

  1. Visiškai pritariu, kad interneto video įgauna vis didesnę svarbą rėmimo veiksmuose, tik dar labiau ateities perspektyvas riščiau su išmaniaisiais ir planšetėm, nes jų skvarba į vartotojų gyvenimą dabar vis auga, o video mobile’e – tai ateities bomba. Taip pat norėčiau pastebėti, kad TV greitai matysim interneto ryšiu, o 4G LTE per ta laiką jau bus pilnai išvystytas, todėl TV išvis nyks kaip atskira media (kartu pasiims ir radiją), nes teliką galėsim žiūrėti pas bobute prie ežeriuko kaime per planšetes, kurių bumas irgi ateis per artimiausius 2-5 metus… Manau internetas bus kupra ant kurios stovės viskas, todėl sakydami internetinė reklama turėsim galvoje ir dabartinio pobūdžio einamojo laiko TV bei jos dalis, kaip TV3 play… Senos Tv dėžės bus tik mūsų senstančiai Lietuvos visuomenei, o jaunimui nereiks sėdynės augint ant sofos, nes tv galės žiūrėti, kad ir troleibuse per išmaniuosius ir planšetes… O kad tas jaunimas skirtų laiko ne tik internetui, bet ir TV, transliuotojams reikia žiauriai keisti formatą, nes dabartinės televizijos turinys sensta, kartu su minėta visuomene.

    O gal tai pabaigos pradžia – miršta vyresnieji, miršta ir TV…?

    Posted by Evaldas Kazlauskis | 2012/04/22, 17:16

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: