//
jūs skaitote...
TV, Vizualių idėjų klubas, webTV

Vizualių idėjų klubas su Edmundu Jakilaičiu (1): “Lietuvos ryto TV” žada tapti antru didžiausiu TV žurnalistų darbdaviu (?!)

Sunku įsivaizduoti situaciją, kuri atrodytų neišsprendžiama Edmundui Jakilaičiui, “Lietuvos ryto TV” vadovui. Buvo krizė – pardavėm “Snorui” akcijų, pinigus suvalgėm. Žiūrovų mažai – metam von šou, perkam dokumentiką. Ir dar darom rytinę laidą. Be muzikos.

Planai ir pažadai

Va taip va. Edmundas Jakilaitis Vizualių idėjų klube neseniai piešė “Lietuvos ryto TV” vizijas:  „Dabar augimas ne toks, kokio tikėjomės – nuo 0,5 % iki 3,5 % share‘o (žmonių kalba: vidutinė auditorijos dalis). Visiškai nepatenkinami rezultatai. Ambicija – turėti 8-9 %. 2014 metais tą tikslą galima pasiekti“.

Pažiūrėsim, pažiūrėsim. Nes pradžioj, 2008-aisiais, pažadai irgi buvo gražūs. Tą dalį dėl kiekybės pasiekti nepavyko. O kokybė (bent jau šou produkcijos) per brangiai kainavo.

Lengva nėra ir nebus – ši TV niekada (bent kol neparsiduos) netaps geriausio užsieninio turinio televizija. Neįpirks. Su retom išimtim. Tą ji puikiai supranta.

Bet čia jau vieta pasireikšti fantazijai ir energijai, kurios šiam TV vadovui nestinga. Lekiam su raketa: „Mes atsisakėme šou laidų ir nupirkome dokumentikos (apie gamtą, geografiją, istoriją ir pan.). Tai pakėlė TV reitingus“. Papunkčiui netikrinau, bet klausytojai Vizualių idėjų klube kalbėjosi, jog dokumentika – gerai.

Atsvara vienvaldžiam LTV „Labam rytui“

O štai ir šiokia tokia šviežiena. Nuo balandžio „Lietuvos ryto TV“ startuoja rytinė laida, vidudienio žinių laida.

Rytinės laidos bandymų būta – čia LNK darė, BTV planavo. Bet pakonkuruoti su LTV „Labas rytas“ kol kas niekam nepavyko. Nors kosminių reitingų Labrytis nerenka, bet share turi gerą. Ir su visokiom ekspertų rubrikom klesti.

„LTV „Labas rytas“ kuriamas „labai brangiai“, – sako Edmundas. Klausiam: o tai kaip padaryti pigiau? „Jie kartoja BEVEIK viską. O mes kartosim VISKĄ (mįslingai šypsosi). Tai bus kitaip pristatyta vakarykštė medžiaga. Labai panaši auditorijos dalis nori pramogos ir informacinio hard‘o. Muzikos nebus, nebus jokios“. Na, gal ir gerai.

Originalaus lietuviško bus daugiau

Kas iš to gausis, ar „Lietuvos ryto TV“ iš tiesų taps „most public private channel in Lithuania“ ir antru didžiausiu TV žurnalistų darbdaviu Lietuvoje? Jei taip – tai ir antru (bent jau) lietuviško informacinio TV turinio kūrėju?

Pastaruosius metus ši TV iš tiesų darė daug, labai daug originalaus turinio laidų. O kiek pasiteisins šou atsisakymas? Ar žiūrovai pripažins naujų TV žurnalistikos žvaigždžių profesionalumą?  Laikas parodys. Nes gyvenimas pilnas paradoksų: pasak Edmundo, kartais fantastiškas serialas apie Obamą praeina blogiau nei apie Beriją.

Paradoksas ir tai, kad vienas geriausių TV laidų vedėjų auksinio balso savininkas Deividas Jursevičius iš „Lietuvos ryto TV“, kuriai štai Edmundas piešia šviesias perspektyvas, išėjo (eksperimentuoti?) į „Info TV“ (seniai jau buvo kritęs į akį?). Na, kaip čia bus, jau, gali sakyt, ir A. Prancūzevičius parodys.

(tuoj bus daugiau – apie konkurenciją su Delfi.lt, web TV)

Reklama

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: