//
jūs skaitote...
Apžvalgos, kinas, korporatyvinė komunikacija, ryšiai su visuomene, TV

Kaip komunikuoja lyderiai? Kino filmai apie tikras istorijas.

Geras kinas gali būti pramoga. Geras kinas taip pat gali įkvėpti geroms permainoms. Kaip tik taip veikia du puikūs britų istorija paremti filmai – pernykštė “Karaliaus kalba“ (King’s Speech) ir “Geležinė ledi“ (Iron Lady). Galima sakyti, du geriausi pastarojo meto filmai apie lyderio meistriškumą – apie viešąjį kalbėjimą bei masinę komunikaciją.

Jie pasakoja ne tik apie tai, kaip vieną didžiausių pasaulio valstybių ima valdyti neryžtingų akių ir spigaus balso prekeivio dukra ar kilmingas, bet savim nepasitikintis miknius. Filmuose atskleidžiamos tikrais faktais paremtos istorijos apie dvi kultines, itin užsispyrusias, tačiau sugebančias priimti iššūkius ir keistis asmenybes.

Ledi, kuri turėjo ryžto ir keisti, ir keistis

“Geležinė ledi“ istorija – apie Kazimiros Prunskienės ir Dalios Grybauskaitės įkvėpėją Margaret Thatcher – kol kas vienintelę D.Britanijos premjerę, o kartu ir vieną ilgiausiai šiame poste išbuvusių lyderių. Dabar nežinau, kaip keitėsi (ir ar iš viso keitėsi) tos dvi paminėtos lietuviškos damos, tačiau M.Thatcher pokyčiai yra įspūdingi. Ji ne tik ragino kitus nelaukti malonės, neplaukti pasroviui, pačius padėti sau, bet darė tai ir pati.

Ir filme (“prieš“ – pati pradžia, “po“ – maždaug nuo 1:00 minutės):

Ir tikrovėje (šį rekomenduoju žiūrėti visą ir kelis kartus):

Kuo man atrodo įsimintina filme parodyta istorija – jog svarbiausia ir sunkiausia pamoka – pripažinti, kad kažko nemoki ir pasiryžti išmokti. Būtent taip:

(įdomu, kaip tie mokytojai negavo nuo jos į galvą?)

Karalius, kuris “perkaldino karūną“

Filmas “Karaliaus kalba“ pasakoja apie Lietuvoje nežinomą, gal tik šio filmo kiek pagarsintą karalių Jurgį VI-ąjį, valdžiusį D.Britaniją sunkiais Antrojo pasaulinio karo metais. Pasakojimo turinys kaip tik koncentruojasi į komunikacinį jo politinės biografijos aspektą.

Tai ir retorikos “mechanika“,

ir psichologija,

ir mokinio pasitikėjimo mokytoju klausimas

Šis filmas, kaip ir “Geležinė ledi“, taip pat yra istorija apie POKYČIUS. O karalius Jurgis VI-asis iš tiesų kalbėjo ne kaip:

Čia – reali karaliaus Jurgio VI kalba apie D.Britanijos įsitraukimą į karą (1939 m. rugsėjo 3 d.)

O štai filme ši kalba parodyta taip puikiai, jog kai kas, manau, tikrai pelnytai epizodą vadina vienu geriausių kino istorijoje.

Beje, šiandien (2012.02.21) “Karaliaus kalba“ yra – 5-asis populiariausias elitinės Vilniaus videonuomos “Eliksyras“ filmas. Tik įdomu, ar lietuviški verslo ir politikos lyderiai (ar bent komunikacijos specialistai) semias iš jo įkvėpimo?

Reklama

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: