//
jūs skaitote...
Apžvalgos, ryšiai su visuomene

Lyderio komunikacija per TV: pasakos vaikams!

Norite išmokti raiškiai skaityti – skaitykite pasakas vaikams. Toks yra Gintaro Deksnio patarimas. Naudinga ne tik būsimiesiems televizijos žurnalistams, kuriuos moko šis vienas geriausių Lietuvoje TV diktorių. Čia raktas ne tik į vaikų, bet ir jų tėvelių širdis. Aktualu visoms eterio žvaigždėms ar norintiems jomis tapti – šou rykliams, verslo lyderiams, o ypač – politikams. Pamenat, prieš šias Kalėdas Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitė Vytės Nemunėlio “Meškiuką Rudnosiuką“? Apie tai ir pakalbėsim.

YouTube Prezidentė

Graži akcija. Stropiai komunikuojama. Tikra TV ir YouTube Prezidentė. Ir šiame komentare nė lašo ironijos. Retkarčiais tikrai verta išjungti TV ir panaršyti, pavyzdžiui, Prezidentūros kanalą YouTube. Ir, pavyzdžiui, palyginti su transliacijomis iš Gedimino 9.

Humoras kitur – Prezidentės tekstas apie tai, kaip “nepasisekė Rudnosiui pas pilkąsias biteles“ skamba kaip iš Seimo tribūnos skaitomas metinis pranešimas 😉

Pradžia nebloga, bet yra dar kur ir patobulėti. Kita vertus, o ką čia bepakeisi? Jei žmogus yra griežtokas, ar, tikriau sakant, tiesus, tai ir pasaka vaikams tokia.

Skaitovų šeima – Obamos

Pasimėgavęs Rudnosių šaunios šeimynos istorija a la Grybauskaitė nusprendžiau žvilgtelti, o kaip tai daro kiti. Štai JAV prezidentas Barackas Obama skaito vaikams:

Skaito ir JAV pirmoji ledi Michelle Obama, skaito ir abu kartu.

Daro tai išraiškingai, gyvai bendrauja su auditorija. Labiau ne skaito tiesiogine to žodžio prasme, o bendrauja su auditorija apie tai, kas parašyta knygoje.

Ne knyga pagrindinis veikėjas. Žmogus, kuris apie ją kalba, yra svarbiausias.

Skaitymo vaikams mada

Anapus balos skaitymas vaikams tarsi mada: JAV Senatorius John A. DeFrancisco  skaito vaikams, komikė Whoopi Goldberg skaito vaikams, Laura Bush skaito vaikams.  Tiesa, George‘as W.Bushas tyli (bet labai išraiškingai):

Ir tai ne vien anglosaksų tradicija (štai Kornvalio hercogienė Camilla Parker Bowles skaito vaikams). Visa Europa skaito vaikams –  buvo tokia Lenkijos ES pirmininkavimo PR akcija, apie ją ir himnas sukurtas:

Na ir benaršant kažkokia euforija apėmė. Galvoju, gal ir Lietuvoje daugiau kas vaikams turėtų skaityti?

Yra idėjų, kas ir ką? 🙂

Reklama

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: