//
jūs skaitote...
Apžvalgos, kinas, TV

Kalėdiniai, naujametiniai filmai. Arba, kodėl pavydžiu rusams.

Iš anksto atsiprašau Zvonkės (Bunkės), Šapranausko, Jurijaus Smorigino, Jampolskio ir „Triumfo arkos“. Per šventes televizoriaus nežiūrėjau. Ir Jūsų nemačiau. Ačiū Dievui.

Tiksliau, televizorių žiūrėjau (per jį žiūrėjau) – bet tik filmus, kuriuos išsirinkome patys. Ačiū draugams 😉

Iš anksto atsiprašau ir vakarietiško kino fanatikų. Nenoriu nei “Kvaišų šeimynėlės atostogų“, nei “Blogojo Santos“, nei “Vieno namuose“, kuriuos kai kas vadina geriausiaus kalėdiniais filmais. Man dėl to, beje, baisu.

Šįkart daugiausiai žiūrėjau rusiškus filmus, išskyrus vieną:

Konkrečiai šitą mačiau jau kokį šeštą ir tikrai ne paskutinį kartą. Puikus filmas su sveika britiško humoro doze. Ir graži, ir romantiška komedija, kurią puošia Hugh Grantas britų premjero vaidmenyje.

O ką jau kalbėti apie sound track’ą – 1967 metų hito “Love is all around” perdirbinį.

Beje, šį klipą švenčių periodu nuolat transliavo vietinės picerijos visiems žinomu pavadinimu vietinė televizija.

Grįžtant prie rusiško kino – žemai lenkiu galvą prieš režisierių ir prodiuserį Timurą Bekmambetovą (Тимур Бекмамбетов). Sugeba žmogus sukurti šventišką nuotaiką. Ir pajauti tuos Naujuosius metus kaip kažin ką. Tuos tikruosius Naujuosius, kurie ateina po pirties 🙂

Pradėkime nuo “Likimo ironija, arba laimingų Naujų” (Ирония судьбы 2: Продолжение).

Ši juosta sumušė populiarumo rekordus ir Rusijoje, ir pas mus. Kino teatruose pasirodžiusi prieš penkerius metus puikiai “įsipaišė” kaip kultinio filmo tęsinys. Nors abiejų juostų veiksmo laiką skiria trys dešimtmečiai  – dvasia ta pati. Nevengiama pasijuokti iš Rusijos gyvenimo aktualijų.Tačiau esama ir ne mažai šiuolaikinio kino atributų – ko gero nėra tekę matyti įspūdingesnio “product placement’o” automobiliui 🙂

Talentingasis Timuras Bekmambetovas, beje, pripažintas vienu talentingiausių užsienio režisierių JAV, komercinių filmų seriją pratęsė 2010-aisiais su “Eglutės “ (Ёлки).

“Eglutės” – tai filmas apie didžiulę šalį Rusiją, sutinkančią Naujuosius. Daug herojų, siužetinių linijų, kurios galų gale išsivynioja į laimingą pabaigą. Veikia čia ir šlavėjas iš Tadžikijos ir pats didžiosios valstybės prezidentas N. Medvedevas. Pastarojo PR šiek tiek ir atsiduoda ši juosta. Juk ir finansuota ji daugiausiai iš valstybinių resursų.

Labiausiai vertinamas aktorių duetas  Ivan Urgant (Иван Ургант) ir Sergey Svetlakov (Сергей Светлаков). Beje, ši pora sėkmingai “persikėlė” ir į filmo tęsinį “Eglutės 2” (Ёлки 2).

Čia nusifilmavo ir aktorė bei dainininkė Vera Brežneva (Вера Брежнева),  ir Kristinos Orbakaitės vyriausias sūnus Nikita Presniakovas (Никита Пресняков).

Jis “išnaudotas” ir filmo marketinge. Beje, pastarasis stiprus – filmas pristatytas Kremliuje:

Aktoriai aplankė ir daugelį kitų miestų. Viskas pagal visas komercinio kino taisykles.

2011-ųjų pabaigą vainikavęs filmas politine reklama jau lyg ir nekvepia, gal tik socialiniu PR atsiduoda (demonstruojama meilė čečėnams).  Bet labiausiai man patinka pačių filmo kūrėjų sakinys:

„Eglutės 2“ – tai išties turininga naujametė mišrainė. Joje sumaišytos 7 istorijos, filmavimuose dalyvavo 46 aktoriai, 218 eglių, 200 kg sniego, 3 kg gipso, 12 kg eglučių žaisliukų, 5 stiklainiai žaliųjų žirnelių, vienas „Raudonojo drakono“ kostiumas, vienas laiškas Kalėdų Seneliui, 14 kg baltos mišrainės, 20 kg mandarinų, viena vonia, tikėjimas, meilė, viltis, likimas, ašaros, juokas, išsiskyrimai, sugrįžimai, pykčiai, susitaikymai ir laikrodis, mušantis vidurnaktį.“

Tai ir pasako visą esmę.

Pavydžiu rusams  Timuro Bekmambetovo!

Diskusija

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: