//
jūs skaitote...
Apžvalgos

JAV verslo vadovai žiūri interneto video. O Lietuvos?

Buvo tokie gūdūs laikai, kai Artūras Zuokas, Antanas Zabulis ar Antanas Danys apie Facebook’ą net nesapnavo. Šiandien jie turi po kelis šimtus ar net tūkstančius FB draugų, dalinasi mintimis asmeniniame ar įmonės tinklaraštyje. Anuomet interneto video buvo pramoga. Dabar gi ir Omnitel, ir Swedbank, ir TEO LT vadovai į darbuotojus, akcininkus, verslo partnerius kreipiasi vaizdo pranešimais.

Socialinė medija tampa įprastu verslo bendruomenės komunikavimo įrankiu. Tik laiko klausimas, kada vaizdo komunikacija taip pat taps. Tam yra visos reikalingos prielaidos: ir sparčiausias Europoje internetas, ir sparti pačių interneto vartotojų elgesio kaita.

Peržiūros generuoja pardavimus

Ko daugiau bereikia? O gi prasikrapšyti akis. Sulaužyti kai kuriuos mitus. Kad ir tokį: “verslininkas yra labai užimtas žmogus ir tokių niekų kaip YouTube nežiūri“.

75 proc. JAV didžiausių kompanijų vadovų teigė internete pastoviai žiūrintys su jų darbu susijusius video. 52 proc. tai daro bent kartą per savaitę. Daugiau nei pusė aukščiausių vadovų profesinės srities video bent kartą per savaitę pasidalina su kolegomis. Tai parodė Forbes Insights kartu su Google atlikta apklausa. Plačiau apie ją galima pasiskaityti čia.

Pridursiu – tik nereikia visko nurašyti “ai, čia amerikonai, jie kitokie“. Ir Facebook’ą dar tik prieš pora metų kai kas taip pat nurašinėjo. O kas dabar?

Tęsiam toliau. Elektroniniame laiške įterpus video 2-3 kartus daugiau adresatų atidaro tokį laišką. Tą parodė Target Marketing cituojamas Forester Research tyrimas “Put Video At The Heart Of Your Content Strategy“ (jį už kuklius 499 USD galima įsigyti čia).

Tyrėjai savo įžvalgas apibendrina taip – “Executives Embrace the Non-Text Web“. “Vadovai atranda internetą be teksto“. Ir tai turi aiškių praktinių pasekmių: 65 proc. verslo vadovų po interneto video peržiūros aplankė verslo prekių ar paslaugų pardavėjo puslapį, 53 proc. ieškojo daugiau informacijos, ir 42 proc. sudarė pirkimo sandorį.

Įrankis įvaizdžiui kurti

Balsas.lt klausia Internetiniai filmukai – nauja sėkmingos kompanijų rinkodaros priemonė? Na, galima atsakyti, kad, turbūt, taip 🙂

Straipsnyje pateikiamas “pradedančios kompanijos“ “Shwood“ interneto video pavyzdys. Tipo, štai kaip nedidelė įmonė “prasisuko“ susikūrusi apie save interneto filmukų.

Tai verta pažiūrėti:

Ką gi matome? Reality show tipo interneto serialą, kurį pristato Dell (kartu su Microsoft bei MasterCard). Taigi, iš esmės komunikuoja ne tik ir ne tiek smulkioji įmonėlė, bet komunikuoja Dell, Microsoft, truputį MasterCard – “štai kokie mes geri ir draugiški smulkiajam ir apskritai verslui“.

Istorija parodyta paprastai, tikroviškai ir dėl to įspūdingai. Verslo kūrėjai  – herojai. O jiems padeda “meistrai“, “guru“, ar kaip juos bepavadintum, kurie pasakoja istoriją ir karts nuo karto apie save primena “product placement’u“. Truputį kitaip nei product placement pagal Rolandą Skaisgirį. Sakykim, daugiau tikslinei auditorijai artimo konteksto, o ir garantijų, kad būtent ji bus pasiekta.

Komunikuoti vaizdu reikia įgūdžių

2010 metais video sudarė maždaug 30 proc. interneto srauto. 2013 metais, kaip prognozuoja Cisco, 90 (!) procentų. Tai kodėl įmonių komunikatoriai, kaip rašo Kęstutis Gečas, neturėtų  ginkluotis kameromis? Kęstuti, o Tu bandei ginkluotis kamera? Paklausk TEO LT, jie bandė ir gali papasakoti, kad tai efektyvu, bet nėra taip paprasta.

Aišku, galima komunikaciją suprasti vien kaip ryšius su žiniasklaida (“pirmiausia tekstą lengviausia perkelti“, rašo Dansu.lt autorius). Na, čia kaip kam patogiau. Bet tikrovė yra kita. Socialinė medija diena po dienos mažina žiniasklaidos kaip tarpininko vaidmenį. Verslas pats tampa žiniasklaida. Džiugas Paršonis prognozuoja, kad tinklaraščiai ateityje taps pagrindine verslo komunikacijos priemone. Tinklaraščiai – nebūtinai “tekstaraščiai“. O gal, tiksliau būtų jų alternatyvą vadinti “tinklavaizdžiais“?

Niekas neuždraus tvirtinti, neva “tekstą suvokti galima greičiau“ (dėl to, kad jis dažniausiai skenuojamas). Yra žmonių, įvaldžiusių greitąjį skaitymą. Bet daugumai tekstas vis tiek buvo ir liks “šaltąja medija“, kaip jį pavadino tūlas Herbertas Marshalas MakLuhanas, o filmas – pasakojimas vaizdu – “karštąja medija“, kuriai suvokti reikia mažiau pastangų.

Reikia pripažinti: žmogus – inertiška būtybė. Tekstas nemirs. Tiesiog liks multimedijinės komunikacijos dalimi. Komunikacijos, kuri nesuvokiama be vaizdo (t.y., foto ir video pasakojimų), dalimi.

Reklama

Komentarai

2 thoughts on “JAV verslo vadovai žiūri interneto video. O Lietuvos?

  1. 332,844 peržiūros, bet tik 7 komentarai ir 14 įvertinimų. Jeigu Shwood paslaugos tikrai domintų žmones, būtų žymiai daugiai atsiliepimų. Skaičius šiais laikais lengva padirbti ir išpūsti burbulą iš absoliučiai nieko.

    Posted by Rokas Staškevičius | 2012/01/12, 19:12
    • Tik kad tikslinė auditorija ne tiek medinių akinių pirkėjai, kiek smulkus vidutinis verslas. O, beje, dėl to, kiek peržiūrų skaičius reprezentuoja kampanijos rezultatus, nebūčiau tikras – dažnai įkeliami keli video variantai, naudojami skirtingi kanalai.

      Posted by zoominlt | 2012/01/12, 20:44

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: